Sponsor Reklam

Seat Ateca 1.6 TDi (DSG) Araba İnceleme – Seat Ateca 1.6 TDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Seat Ateca 1.6 TDi (DSG) Araba İnceleme – Seat Ateca 1.6 TDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

İspanyol otomobil devi Seat’ın SUV segmentindeki ilk otomobili olan Ateca, ihtişamlı iç ve dış tasarımı ve görkemli yapısı ile günümüzün en popüler araçları arasında yer alıyor. 1.4 TSi ve 1.6 TDi olmak üzere iki farklı motor versiyonu ile karşımıza çıkan Seat Ateca, tatmin edici donanımı ve güçlü motor yapısı ile konfor ve performansı bir arada buluşturuyor. 7 ileri otomatik DSG şanzıman ve 6 ileri manuel (düz) vites seçenekleri ile karşımıza çıkan Ateca, yüksek tork gücü ve tatmin edici donanımı ile üst düzey bir sürüş deneyimi yaşatabiliyor.


Seat Ateca 1.6 TDi Teknik Özellikleri

1.6 cc litre kapasitesinde dizel bir motor ile karşımıza çıkan Seat Ateca, bu motoru ile 115 hp motor gücü ve 250 Newtonmetre tork üretimi kapasitesine sahip. Otomobil fabrika verilerince maksimum 184 km hız değerine ulaşabiliyor ve 0-100 km hızlanma sürecini 11.5 saniyede tamamlayabiliyor. 1371 kg boş ağırlığa sahip olan araç aynı zamanda 510 kg bagaj hacmine sahip. Aracın tüm bu özelliklerine 7 ileri DSG otomatik bir şanzıman eşlik ediyor.

Seat Ateca 1.6 TDi (DSG) Araba İnceleme

Seat Ateca 1.6 TDi Yakıt Tüketimi

Seat Ateca yakıt tüketimi anlamında bizlere şehir içinde 5.3 litre, şehir dışı kullanımda ise 4.7 litre gibi veriler sunabiliyor. Karma olarak 4.9 litre gibi bir yakıt tüketimi değerine sahip olan otomobilin 50 litrelik oldukça büyük bir yakıt deposu bulunuyor. DSG şanzıman teknolojisinin (DSG hakkındaki bilgilendirme yazımızı okumak için bağlantıyı kullanabilirsiniz.) ve dizel motorunun da etkisiyle son derece ekonomik yakıt tüketimi değerlerine sahip olan otomobil, şehir içinde sürücünün kullanım tarzına bağlı olarak daha düşük veya daha yüksek yakıt tüketimi değerlerine ulaşabiliyor.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.