Sponsor Reklam

Skoda Superb 1.6 TDi (120 HP) Araba İnceleme – Skoda Superb 1.6 TDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Skoda Superb 1.6 TDi (120 HP) Araba İnceleme – Skoda Superb 1.6 TDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

D segmentte en çok tercih edilen otomobiller arasında yer alan Skoda SuperB, ihtişamlı tasarımı ve tatmin edici konforu ile oldukça fazla ilgi çekiyor. Volkswagen’in modelleri ile donanımsal anlamda oldukça fazla ortak noktası bulunan Skoda Superb’nin 1.6 TDi modeli karşımıza yalnızca dizel motor seçeneği ile çıkıyor. 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG otomatik olmak üzere iki farklı şanzıman türünün kullanıldığı Skoda Superb 1.6 TDi modeli, hem ülkemizde hem de dünya çapında oldukça iyi satış rakamlarına ulaşmış durumda. Tatmin edici seviyede konfor, ferah iç kabin ve ihtişamlı görüntüsü ile D segment otomobiller arasında kendini belli eden Skoda Superb, düşük yakıt tüketimi verileri ile günümüzün en ideal D segment araçları arasında yer alıyor. Gerivites.net adresindeki diğer araba inceleme yazılarımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz. 


Skoda Superb 1.6 TDi Teknik Özellikleri

1.6 cc kapasitesinde dizel bir motora sahip olan Skoda Superb, bu motoru ile 120 HP motor gücü ve 250 Newtonmetre tork üretebiliyor. 0-100 km hız değerine 10.9 saniyede ulaşmayı başaran Superb, 6 ileri düz(manuel) bir şanzımana sahip ve araç maksimum 206 km hız değerine ulaşabiliyor. Aracın DSG otomatik şanzıman modeli ise manuel vitese kıyasla ufak farklılıklar taşıyor. 7 ileri otomatik şanzımana sahip olan DSG Superb, 11 saniyede 0-100 km hızlanma sürecini tamamlıyor ve fabrika verilerince maksimum 206 km hıza ulaşabiliyor. Manuel vites Superb’nin boş ağırlığı 1465 kg iken DSG’li otomatik şanzıman Superb’nin boş ağırlığı ise 1480 kg olarak belirtilmiş durumda.

Skoda Superb 1.6 TDi (120 HP) Araba İnceleme

Skoda Superb 1.6 TDi Yakıt Tüketimi

Skoda Superb 1.6 TDi yakıt tüketimi anlamında güncel teknolojilerin kullanılıyor oluşundan kaynaklı olarak bizlere son derece güzel veriler sunuyor. Aracın manuel vites modeli şehir içi 4.9 litre, şehir dışında ise 3.8 litre yakıt tüketimi verilerine sahip. Superb’nin DSG’li otomatik şanzıman modeli ise şehir içi 4.6 litre, şehir dışı kullanımda ise 3.9 litre yakıt tüketiyor. Aracın yakıt deposu kapasitesi ise 66 litre.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.