Sponsor Reklam

Volkswagen Passat 1. 6 TDi BlueMotion (120 Hp ) İnceleme – Volkswagen Passat Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Volkswagen Passat 1. 6 TDi BlueMotion (120 Hp ) İnceleme – Volkswagen Passat Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Almanların gurur kaynaklarından biri olan otomobil devi Volkswagen’in oldukça şık ve zarif tasarımlarından biri olan Volkswagen Passat 1.6 TDİ BMT modeli, donanım gücü olarak çok yüksek, geniş yolcu kapasiteli ve oldukça hızlı bir otomobildir. 1.6 dizel motoru ile öne çıkan araç, 5 adet ileri 1 adet geri olmak üzere 6 vites manuel şanzımana sahip. 5 kapılı geniş araç genellikle iş adamları tarafından oldukça rağbet görmekte. Motor modeli yükseldikçe 2 ton ağırlığına kadar çıkabilen bu aracın incelediğimiz versiyonu 1444 kilogram.  Motor gücü 190 Hp ye kadar çıkabilen bu araç, sürücüye oldukça fazla motor alternatifi sunuyor.Volkswagen Passat 1.6 TDi BlueMotion Teknik Özellikleri

Öncelikle aracın ağırlığından bahsedelim. Aracın boş ağırlığı tam olarak 1444 kilogram. Bu ağırlığına rağmen aracın maksimum sürati 206 km/ saat. 5 ileri 1 geri manuel şanzımana sahip olan bu araç 10.7 saniyede 100 km hızına ulaşıyor. 1444 kilogram için gayet iyi bir değer. Aracın çekişi önden. 5 koltuklu bu aracın içi de oldukça geniş. Araç dizel motoru sayesinde oldukça hızlı. 

Volkswagen Passat 1. 6 TDi BlueMotion (120 Hp ) İnceleme

Volkswagen Passat 1.6 TDi BlueMotion Yakıt Tüketimi

Volkswagen Passat 1. 6 TDi BlueMoiton Yakıt Tüketimi anlamında 120 hp motoru ile bize oldukça iyi bir kullanım sunuyor. Araç şehir içinde 4.8 Lt, şehir dışında ise 3.7 Lt tüketiyor. Halk arasında ki tabiri ile şehir içinde 26 kuruş, şehir dışında ise 21 kuruş yakıyor. 1444 kilogramlık bir araca göre oldukça iyi değerler bunlar. Bir de aracı yüklü olarak 2 ton olarak alırsak düşünün siz yaktığı miktarın ne kadar az olduğunu.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.