Sponsor Reklam

Volkswagen Scirocco 1.4 TSİ (160 HP) İnceleme – Volkswagen Scirocco Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Volkswagen Scirocco 1.4 TSI (160 HP) İnceleme – Volkswagen Scirocco Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Alman otomobil devi Volkswagen’in en şık ve sportif tasarımına sahip olan Volkswagen Scirocco 1.4 TSİ modeli, yüksek donanım gücü ile hem genç, hem de aile kullanımına yönelik iddialı bir otomobil konumundadır. 1.4 benzinli bir motor ile karşımıza çıkan araç, hem düz hem de otomatik DSG şanzıman seçenekleri ile tercih edilebiliyor. Arka kısmında kapı bulunmayan otomobilin yalnızca 3 kapı seçeneği mevcut ve özellikle genç kullanım için oldukça ideal bir tasarıma sahip. 160 hp, 150 hp, 122 hp şeklinde farklı beygir gücünde motor seçeneklerine sahip olan bu araç, sürücünün istek ve ihtiyaçları doğrultusunda tercih edebileceği birçok alternatif özelliğe sahip.
Volkswagen Scirocco 1.4 TSİ Teknik Özellikleri

1.4 cc kapasitesinde benzinli bir motora sahip olan Scirocco’nun manuel vites modeli, bu motoru ile 160 hp güç ve 200 Newtonmetre tork üretiyor. 6 ileri düz bir şanzımana sahip olan araç maksimum 218 km sürat değerini görebiliyor ve 8.0 saniye gibi bir 0-100 km hızlanma değerine sahip. Ön çekişli bir otomobil olan Scirocco’nun DSG’li otomatik şanzıman modeli ise 7 ileri bir vites kombinasyonuna sahip. Aracın DSG otomatik ile manuel şanzıman modeli arasında donanımsal anlamda pek fark bulunmuyor olsa da, yakıt tüketimi anlamında bazı farklılıklar mevcut.

Volkswagen Scirocco 1.4 TSI (160 HP) İnceleme

Volkswagen Scirocco 1.4 TSİ Yakıt Tüketimi

Volkswagen Scirocco 1.4 TSİ yakıt tüketimi anlamında bizlere 160 hp motorunun da etkisiyle ortalamanın biraz üstünde veriler sunuyor. Aracın manuel vites modeli şehir içinde 8.7 litre, şehir dışı kullanımda ise 5.4 litre gibi yakıt tüketimi verilerine sahip. Aracın DSG’li otomatik şanzıman modeli ise DSG teknolojisinin de etkisiyle manuel vites modeline kıyasla daha az yakıt tüketiyor. DSG’li Scirocco şehir içi 8.0 litre, şehir dışı kullanımda ise 5.4 litre civarında yakıt tüketimi verilerine sahip. 100 km mesafede ortalama bu değerlerde yakıt tüketen bu aracın yakıt deposu ise 50 litre kapasitesinde. Aracın DSG’li versiyonu hem yakıt tüketimi anlamında, hem de şehir içi kullanımda rahatlık anlamında değerlendirildiğinde daha alınası bir durumda görünüyor. Ancak DSG şanzımanın birçok olumlu tarafı olduğu gibi olumsuz tarafları da bulunuyor. DSG şanzımanı her yönüyle değerlendirdiğimiz DSG Şanzımanın Avantajları yazımızı ve DSG Şanzımanın Arızaları içeriğimizi okumak için linkleri kullanabilirsiniz.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.