Sponsor Reklam

Citroen C-Elysee 1.6 HDi İnceleme – Citroen C-Elysee 1.6 HDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Citroen C-Elysee 1.6 HDi İnceleme – Citroen C-Elysee 1.6 HDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

B segmentin en ihtişamlı otomobillerinden biri olan Citroen C-Elysee’nin 1.6 HDi modeli Geri Vites ‘in bugünkü araba inceleme konuğu! Sürekli yükselen ikinci el piyasasına oldukça makul fiyatlara bulunabilen araçlardan biri olan Citroen C-Elysee, tasarımsal anlamda oldukça şık, geniş ve uzun bir kasaya sahip. Hem şehir içi hem de şehir dışı kullanımlara son derece müsait olan otomobil, düşük yakıt tüketimi ve atik yapısı ile oldukça konforlu bir sürüş deneyimi sunabiliyor. Üretimi 2012 yılında başlayan ve günümüzde de devam eden otomobil, 5 ileri manuel şanzımanı ve seri bir dizel motoru ile oldukça tatmin edici bir performans sunabiliyor. 


Citroen C-Elysee 1.6 HDi Teknik Özellikleri

1.6 cc kapasitesinde dizel bir motora sahip olan araç, bu motoru ile 92 HP motor gücü ve 230 Newtonmetre tork üretebilme kapasitesine sahip. 5 ileri manuel bir şanzımana sahip olan aracın 0-100 km hızlanma değeri 11.2 saniye olarak deneyimlenmiş durumda. Ayrıca fabrika verilerince araç maksimum 180 Km hız değerine ulaşabiliyor. Dizel motorunun da etkisiyle oldukça yüksek bir tork üretimine sahip olan araç, dik yokuşlarda bile bayılmayarak yeterli performans gösterebiliyor. Aracın 1.6 HDi modeli karşımıza yalnızca dizel motor ve 5 ileri manuel bir şanzımanla çıkıyor. Ancak Citroen C-Elysee’nin farklı motor seçeneklerinde otomatik şanzımana ve benzinli motora rastlamak mümkün.

Citroen C-Elysee 1.6 HDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Citroen C-Elysee 1.6 HDi Yakıt Tüketimi

Citroen C-Elysee 1.6 HDi yakıt tüketimi olarak bizlere son derece güzel veriler sunuyor. 50 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan 1090 kg ağırlığındaki bu otomobil şehir içinde 4.8 litre, şehir dışı kullanımda ise 3.7 litre yakıt tüketimi değerlerine sahip. 100 km de bu yakıt tüketimi değerlerine sahip olan aracın karma yakıt tüketimi ise ortalama 4.1 litre civarında seyrediyor. Dizel motorunun ve manuel şanzımanının etkisiyle son derece düşük yakıt tüketimi verilerine sahip olan bu araç, ikinci el piyasasının kuvvetli oluşu, rahat alınabilir ve satılabilir bir durumda olması ile son derece tercih edilesi bir otomobil konumunda yer alıyor. Ayrıca hem şehir içi hem de şehir dışı kullanımlarda tatmin edici bir performans sunuyor olması ile B segmentinin en çok tercih edilen otomobillerinden biri konumunda bulunuyor.

1 yorum:

  1. Casino | Online Games | JamBase
    Join 동해 출장안마 the fun at JamBase! 과천 출장샵 Experience 광주 출장샵 a world of luxury at JamBase! Sign-up today and start playing! We offer the latest slots, video 영주 출장마사지 poker, 통영 출장샵 blackjack,

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.