Sponsor Reklam

Volkswagen Golf 1.6 TDi Otomobil İnceleme – Volkswagen Golf 1.6 TDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri


Volkswagen Golf 1.6 TDi Otomobil İnceleme – Volkswagen Golf 1.6 TDi Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Volkswagen Golf 1.6 TDi Otomobil İnceleme

Son zamanların en çok tercih edilen otomobilleri arasında yer alan Volkswagen Golf 1.6 TDi, geri vites sitemizin bugünkü araba inceleme konuğu. Özellikle genç kitleye hitap eden ilgi çekici ve iddialı bir tasarıma sahip olan Golf 1.6 TDi, hem şehir içi hem şehir dışı kullanımlarda bizlere sunabildiği üst düzey performans ile oldukça alınası bir otomobil konumunda yer alıyor. Yalnızca dizel motor seçeneği ile karşımıza çıkan araç, olumlu yakıt tasarrufu verileri ve hem DSG otomatik şanzıman, hem de manuel şanzıman seçenekleri ile tercih edilebiliyor. Aracın otomatik şanzıman modeli genellikle DSG şanzımanın risklerinden dolayı daha az tercih ediliyor olsa da, manuel şanzıman modeli ile sürekli karşılaşmak mümkün. DSG şanzımanın risklerini ve olumlu yanlarını ise daha önceden ele almıştık. Bu bağlantıya tıklayarak yazıya ulaşabilir, DSG şanzıman hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. 


Volkswagen Golf 1.6 TDi Teknik Özellikleri

1.6 cc kapasitesinde dizel bir motora sahip olan manuel şanzıman Golf TDi, bu motoru ile 115 HP motor gücü ve 250 Newtonmetre tork üretebiliyor. Bu istatistiklere sahip olan araç 10.2 saniye gibi bir 0-100 km hızlanma değerine sahip. Araç aynı zamanda maksimum olarak 198 km hız değerine ulaşabiliyor. Aracın DSG otomatik şanzıman modeli ise manuel vites modele kıyasla ufak farklılıklar içeriyor. DSG’li Golf 1.6 TDi’ın 0-100 km hızlanma değeri 10.5 saniye ve maksimum hız değeri ise manuel şanzıman model ile aynı, 198 km değerinde.
Volkswagen Golf 1.6 TDi Otomobil İnceleme

Volkswagen Golf 1.6 TDi DSG ve Manuel Yakıt Tüketimi

Volkswagen Golf 1.6 TDi yakıt tüketimi olarak ise oldukça ilginç değerler sunuyor. Aracın DSG’li otomatik şanzıman modeli, dizel motorunun da etkisiyle 100 km mesafede şehir içi 4.1 litre, şehir dışı kullanımda ise 3.8 litre yakıt tüketiyor. Günümüz şartlarında son derece iyi bir istatistik olan bu yakıt tüketimi verileri, özellikle DSG teknolojisi ve dizel motorun etkisi ile sağlanabiliyor. Golf 1.6 TDi’ın manuel şanzıman modeli ise 100 km mesafede şehir içi 4.6 litre, şehir dışı kullanımda ise 3.8 litre yakıt tüketimi değerlerine sahip. Golf’ün Manuel şanzıman modeli ile DSG’li otomatik şanzıman modelini kıyaslayacak olursak iki model arasında teknik özellikler anlamında ciddi farklar bulunmuyor. Ancak, aracın DSG’li otomatik şanzıman modeli yakıt tüketimi anlamında özellikle şehir içi kullanımda manuel vitese kıyasla oldukça iyi bir farka sahip. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.