Sponsor Reklam

Toyota Avensis 1.6 İnceleme – Toyota Avensis 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri


Toyota Avensis 1.6 Otomobil İnceleme – Toyota Avensis 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri Geri Vites


Toyota Avensis 1.6 Otomobil İnceleme

Japon otomobil devi Toyota’nın en ilgi çekici otomobil serilerinden biri olan Avensis, 1.6 motoru ile desteklenen güçlü donanımı ve şık tasarımı ile yıllardır oldukça fazla tercih edilen araçlar arasında yer alıyor.  Araba inceleme serimizin en ilgi çekici otomobillerinden biri olan Toyota Avensis, ihtişamlı tasarımı ile hem aile kullanımına hem de genç kullanıma hitap edebiliyor. Yalnızca benzinli motor seçeneği ile karşımıza çıkan otomobil, otomatik veya yarı otomatik şanzıman modellerine sahip değil. Yalnızca düz, yani manuel vites modeli ile karşımıza çıkan araç, ikinci el piyasası oldukça güçlü otomobiller arasında yer alıyor.


Toyota Avensis 1.6 Teknik Özellikleri

1.6 cc kapasitesinde benzinli bir motora sahip olan Avensis, bu motoru ile 132 HP motor gücü ve 160 Newtonmetre tork üretiyor. 6 ileri manuel bir şanzımana sahip olan otomobil, bu donanımsal istatistikleri ile 10.4 saniye gibi bir 0-100 km hızlanma değerine sahip. Ayrıca araç maksimum 200 km hız değerine ulaşabiliyor. Benzinli motoru dolayısıyla Tork gücü bakımından biraz zayıf kalan otomobil, genel anlamda kendi segmentindeki araçlara yakın donanımsal özelliklere sahip.

Toyota Avensis 1.6 İnceleme – Toyota Avensis 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Toyota Avensis 1.6 Yakıt Tüketimi

Toyota Avensis 1.6 Yakıt tüketimi olarak ise bizlere ortalamanın biraz üzerinde değerler sunuyor. 60 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan araç şehir içinde 8.4 litre, şehir dışı kullanımda ise 5.5 litre yakıt tüketimi değerine sahip. 100 km mesafede bu seviyelerde yakıt tüketimi değerlerine sahip olan araç, karma olarak ortalama 6.6 litre yakıt tüketiyor. Otomobil benzinli motorunun da etkisiyle ortalamanın üzerinde yakıt tüketimi değerlerine sahip olsa da, doğru kullanım tarzı ile yakıt tüketiminde tasarrufa gidilebilir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.