Sponsor Reklam

Toyota Auris 1.6 2018 İnceleme – Toyota Auris 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Toyota Auris 1.6 2018 İnceleme – Toyota Auris 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Toyota Auris 1.6 2018 İnceleme – Toyota Auris 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

İhtişamlı ve iddialı görüntüsü, tatmin edici performans sunabilen teknik özellikleri ile günümüzde oldukça fazla tercih edilen Toyota Auris 1.6 modeli, geri vites sitemizdeki araba inceleme serimizin bu seferki konuğu. Benzinli motoru ve otomatik veya manuel şanzıman seçenekleri ile karşımıza çıkan Toyota Auris 1.6 modeli, hem şehir içi hem de şehir dışı kullanıma müsait donanımı ile tercih edilesi otomobiller arasında yer alıyor. Hatchback yapısı ve çıkıntılı tasarımı ile ilgi çekici bir otomobil olan Auris’in 1.6 motor modelinin üretimine 2007 yılında başlandı ve o yıldan itibaren günümüze kadar üretimine devam edildi. Aracın ilk modellerinde dahi güçlü bir motor kullanmayı tercih eden Toyota, Auris 1.6’yı her türlü kullanım tarzına uygun bir şekilde donatmış durumda. Sitemizdeki diğer araba incelemelerimize bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 
Toyota Auris 1.6 2018 Teknik Özellikleri

1.6 cc kapasitesinde benzinli bir motora sahip olan Auris 1.6, bu motoru ile 132 hp motor gücü ve 160 Newtonmetre tork üretiyor. 6 ileri manuel bir şanzımana sahip olan araç fabrika verilerine göre maksimum 200 km hız değerine ulaşabiliyor. Ayrıca aracın 0-100 km hızlanma değeri ise 10.0 saniye civarında seyrediyor. Auris 1.6’nın otomatik şanzıman modeli ise manuel şanzıman modele kıyasla donanımsal anlamda fazla değişiklik göstermiyor. Ancak aracın otomatik şanzıman versiyonunun 0-100 km hızlanma değeri manuel vites modelin kısmen gerisinde kalabiliyor.

Toyota Auris 1.6 2018 İnceleme – Toyota Auris 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Toyota Auris 1.6 2018 Yakıt Tüketimi

Toyota Auris 1.6 Yakıt tüketimi olarak ise ortalamanın biraz üstünde değerlere sahip, ancak benzinli bir motor açısından değerlendirdiğimiz zaman bu değerler normal görülebilir. Şehir içi kullanımda ortalama 8.1 litre, şehir dışı kullanımda ise ortalama 5.2 litre yakıt tüketimi değerlerine sahip. 100 km mesafede tükettiği bu yakıt değerleri ile aracın karma yakıt tüketimi ise 6.3 litre civarında seyrediyor. 50 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan bu araç ile şehir içinde sakin ve normal kullanımlar sonucunda yakıt tüketimi açısından tasarrufa gitmek oldukça mümkün. Ancak araç kendi sınıfındaki diğer otomobiller ile kıyaslandığında, benzinli motoru göz önünde bulundurulduğu takdirde oldukça normal yakıt tüketimi değerlerine sahip. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.