Sponsor Reklam

Skoda Felicia 1.3 İnceleme – Skoda Felicia 1.3 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Skoda Felicia 1.3 İnceleme – Skoda Felicia 1.3 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Genellikle şehir içi kullanım için ekonomik ve ucuz bir araba arayanlar tarafından tercih edilen Felicia 1.3, Skoda’nın dünya çapında yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran arabalarından biridir. Skoda Felicia 1.3’e araba inceleme açısından bakacak olursak, otomobil ikinci el olarak kolayca alınabilecek fiyatlarda bulunabiliyor. Ayrıca yedek parçalarının kolay bulunabiliyor ve ucuza mâl edilebiliyor oluşundan dolayı giriş seviyesi olarak edilebilecek bir otomobil. Günümüzdeki araçlar ile kıyaslandığında oldukça düşük donanımsal özelliklere sahip olan Skoda Felicia 1.3 modeli,  şehir içinde sakin kullanıma yönelik tercih edilebilecek seviyede bir otomobildir. Özellikle ehliyetini yeni almış sürücüler tarafından ilk otomobil deneyimi olarak tercih edilebilir. Ancak performans anlamında tatmin edici sonuçlar beklemek pek mümkün değil. Ayrıca araç döneminin teknolojisi ile üretildiğinden dolayı yakıt tüketimi anlamında bizlere iyi değerler sunmuyor.Skoda Felicia 1.3 Teknik Özellikleri

1.3 cc kapasitesinde benzinli bir motora sahip olan Felicia, bu motoru ile 68 HP motor gücü ve 106 Newtonmetre tork üretebiliyor. 5 ileri manuel bir şanzımana sahip olan araç 13.5 saniyede 0-100 km hızlanma sürecini tamamlayabiliyor ve maksimum 162 km hız değerine ulaşabiliyor. Ayrıca aracın boş ağırlığı ise fabrika verilerince 1010 kg olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca Skoda Felicia 1.3 ‘ün 54 HP ve 58 HP şeklinde farklı versiyonları da bulunabiliyor. Bunun haricinde ise aracın 1.6 ve 1.9 motor olmak üzere iki farklı modeli daha bulunuyor. Ancak donanımsal özellikler açısından birbirlerinden pek farkları yok.

Skoda Felicia 1.3 İnceleme – Skoda Felicia 1.3 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Skoda Felicia 1.3 Yakıt Tüketimi

Skoda Felicia 1.3 Yakıt tüketimi olarak bizlere ortalamanın oldukça üzerinde veriler sunuyor. Üretildiği yılların teknolojisi ile donatılan araç yakıt tasarrufu adına pek bir özellik barındırmıyor. Fabrika verilerince belirtildiği üzere araç şehir içinde 9.3 litre, şehir dışı kullanımda ise 5.1 litre yakıt tüketiyor. Toplamda 42 litrelik bir benzin deposuna sahip olan bu araçta yakıt tüketimini düşürmek adına şehir içinde sakin bir kullanım tarzı edinilebilir veya LPG taktırma seçeneği düşünülebilir. Bu sayede yakıt tüketiminde bir nebze olsun tasarrufa gidilebilir. Ancak araç yine de yüksek sayılabilecek yakıt tüketimi değerlerine sahip.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.