Sponsor Reklam

Seat İbiza 1.4 Otomobil İnceleme – Seat İbiza 1.4 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri


Seat İbiza 1.4 Otomobil İnceleme – Seat İbiza 1.4 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri Geri Vites


Seat İbiza 1.4 Otomobil İnceleme – Seat İbiza 1.4 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Özellikle genç kitleye hitap eden şık tasarımı ve tatmin edici donanımı ile karşımıza çıkan Seat İbiza 1.4, Volkswagen grubunun oldukça sık kullandığı bir motora sahip olduğundan dolayı oldukça tatmin edici bir performansa sahip. Araba inceleme serimizin ilk Seat marka aracı olan İbiza, hem 75 HP hem de 100 HP motor gücüne sahip versiyonları içeriyor. Yalnızca dizel motor seçeneği ile karşımıza çıkan Seat İbiza 1.4, yalnızca manuel şanzıman seçeneğine sahip. Otomobil, İkinci el piyasasının oldukça kuvvetli oluşu ve yedek parçalarının rahat ulaşılabilir olmasından dolayı son derece fazla tercih ediliyor.Seat İbiza 1.4 Teknik Özellikleri

1.4 cc kapasitesinde dizel bir motora sahip olan aracın Sport ve Signo paket modelleri 100 HP motor gücü ve 126 Newtonmetre tork üretiyor. Seat İbiza’nın bu iki paket modeli bu motor istatistikleri ile 11.2 saniye gibi bir 0-100 km hızlanma değerine sahip. Ayrıca maksimum 191 km hızlanma değerine ulaşabiliyor. İbiza’nın Sport ve Signo paket haricindeki modelleri ise 1.4 cc kapasitesinde dizel motor ile 100 HP motor gücü ve 126 Newtonmetre tork üretebiliyor. Bu araçların 0-100 km hızlanma değeri ise 13.2 saniye olarak belirlenmiş durumda. Ayrıca aracın ulaşabildiği hız ise maksimum 174 km olarak kayıtlara geçiyor.


Seat İbiza 1.4 Otomobil İnceleme – Seat İbiza 1.4 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri


Seat İbiza 1.4 Yakıt Tüketimi

Seat İbiza 1.4 Yakıt tüketimi olarak ise bizlere oldukça yüksek değerler sunuyor. Aracın 100 HP olan modeli şehir içi 9.4 litre, şehir dışı kullanımda ise 5.5 litre yakıt tüketimi değerlerine sahip. İbiza’nın 75 HP olan modeli ise şehir içi kullanımda 8.6 litre, şehir dışı kullanımda ise 5.3 litre yakıt tüketebiliyor. 5 ileri manuel bir şanzımana sahip olan otomobil, dizel motoru ile karma olarak ortalama 6.5 litre yakıt tüketimi değerlerine sahip. Kendi segmentindeki araçlar ile kıyaslandığında biraz fazla yakıt tüketimine sahip olan İbiza, şehir içinde sakin kullanım tarzı edinildiği takdirde yakıt tüketimi konusunda tasarrufa gidilebilecek oldukça şık ve performanslı otomobiller arasında yer alıyor. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.