Sponsor Reklam

Renault Fluence 1.6 Alınır mı? Renault Fluence 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Renault Fluence 1.6 Alınır mı? Renault Fluence 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Renault Fluence 1.6 Alınır mı? Renault Fluence 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri


Araba incelemeleri kategorimizin bugünkü konuğu Renault Fluence. Renault markasının satış rakamlarını en çok arttıran otomobillerinden biri olan Renault Fluence, iddialı görüntüsü ve tatmin edici donanımı ile uzun yıllardan beri oldukça fazla tercih ediliyor. 1.5 dCi, 1.6, 1.6 dCi gibi farklı motor seçenekleri bulunan Renault Fluence serisinde, yükselen ikinci el araba piyasasında en çok 1.6 motor tercih ediliyor. Renault Fluence 1.6 sürekli yükselen ikinci el piyasasında değerini koruyan nadir otomobillerden biri durumunda. Hem otomatik hem de manuel vites seçeneklerinin bulunduğu Renault Fluence, aşırı lüks bir otomobil sayılmasa bile, tatmin edici donanımsal yapısı ve teknik özellikleri ile tercih edilebilecek otomobiller arasında yer alıyor. Dizel ve benzin olmak üzere iki farklı motor seçeneğinin bulunduğu Fluence, bütçeye göre tercih edilebilecek bir otomobil durumundadır.Renault Fluence 1.6 Benzinli Teknik Özellikleri

1.6 motoru ile 110 beygir güç üretebilen Renault Fluence, aynı zamanda ise 1.6 motoru ile 151 Newtonmetre tork üretiyor. 1225 kilo ağırlığa sahip olan otomobil, 11.7 saniye gibi bir 0-100 km hızlanma değerine sahip. Renault Fluence, bu teknik özellikleri ile 183 kilometre gibi bir maksimum hızlanma değerine ulaşıyor. Ayrıca otomobil 6 ileri bir manuel şanzımana sahip.
Renault Fluence 1.6 Alınır mı? Renault Fluence 1.6 Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Renault Fluence 1.6 Benzin Yakıt Tüketimi


Renault Fluence yakıt tüketimi olarak ise şehir içinde 8.8 litre gibi bir yakıt tüketimine sahip. Aracın şehir dışı kullanımda ise yakıt tüketimi, 100 kilometrede 5.4 litre civarında seyrediyor. 60 litrelik bir yakıt deposuna sahip olan Renault Fluence, benzinli motoru ile ortalamanın üzerinde bir yakıt tüketimine sahip. Tabii ki LPG takılması veya şehir içinde sakin kullanılması gibi detaylar ile yakıt tüketimi bir nebze olsun düşürebilir. Ancak otomobil genel anlamda ortalamanın üstünde bir yakıt tüketimine sahip. Renault Fluence dizel ise şehir içinde ortalama 6.3 litre gibi bir yakıt tüketimi değerine sahip. Aracın dizel seçeneği, yakıt tüketimi açısından benzinli motora kıyasla bir hayli avantajlı durumda.


Renault Fluence Kronik Sorunları

Araçta kayda değer bir kronik arıza bulunmuyor. Ancak her otomatik şanzıman aracın sahip olduğu riskler, Fluence’de de bulunuyor. Otomatik şanzımanın dağılması sonucunda yüksek masrafların ortaya çıkması maalesef kaçınılmaz bir durumdur.

4 yorum:

 1. Bu araçtan almayı düşünüyordum güzel açıklama olmuş teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Bizde de aynı araç var oldukça iyi bir araç hiçbir problem yaşamadık yol tutuşu falan bayağı iyi.

  YanıtlaSil
 3. Ben dizel sevmediğimden benzinli aldım. Focustan sonra içi çok ferah geldi. Gayet rahat ve konforlu. Haa ama üst donanım olursa daha iyi olur çok fark var her yönden

  YanıtlaSil
 4. Bende 1.6 var çok memnunum dizel gibi TIR tır TIR sesi yok.sessiz ve Konforlu. Ha yakıt elbet dizele göre yüksek ama benim için ikinci planda olduğundan fark etmiyor. Tüp bile düşünmüyorum.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.