Sponsor Reklam

Opel ASTRA H 1.3 Cdti Enjoy Alınır mı? Opel ASTRA H 1.3 İncelemesi ve Özellikleri

Opel ASTRA H 1.3 Cdti Enjoy Alınır mı? Opel ASTRA H 1.3 İncelemesi ve Özellikleri

İlgi çekici dış görünüşü ve aile kullanımına tamamen müsait yapısı ile uzun yıllardır birçok kişi tarafından tercih edilen Opel ASTRA H 1.3 Enjoy, kendi sınıfındaki araçlar ile kıyaslandığında birçok avantaja sahip bir aile otomobilidir. Tatmin edici teknik özellikleri ve donanımından dolayı bir hayli popüler olmayı başaran araç, hem hatchback hem de sedan modeli ile ikinci el piyasası en canlı olan ikinci el otomobiller arasında yer almaktadır. 2003 ile 2012 yılları arasında üretilmiş olan ve Opel’in özellikle şehir içi kullanımlar için tasarladığı Opel ASTRA H 1.3 Enjoy, kuvvetli ikinci el piyasası ve aile ekonomisine olumsuz etki bulundurmaması sebebiyle tercih edilebilecek yeterli bir otomobildir. Düşük yakıt tüketimi, yedek parçalarının bulunabilirliği ve ucuzluğu sayesinde genellikle uygun fiyatlara alınabilecek araçların arasında yer almaktadır. Aracı kullananlar araç hakkındaki deneyimlerini ve görüşlerini yorum olarak belirtebilir, böylece Opel ASTRA H 1.3 CDTI Enjoy alınır mı? sorularına da yanıt vermiş olabilirsiniz.
Opel ASTRA H 1.3 CDTI Enjoy Teknik Özellikleri

Fiat grubundan alınan 1.3 bir motora sahip olan araç, bu motoru ile 90 beygir güç ve 200 Newtonmetre tork üretiyor. Aracın manuel şanzıman modeli ise 6 ileri bir vitese sahip. Aracın hızlanması sırasındaki devir aralıkları ise oldukça güzel seviyede. Aracın toplam ağırlığı ise kayıtlara 1306 kilo olarak geçmiş durumda. Aracın 0-100 km hızlanması ise 13.7 saniye olarak belirlenmiş durumdadır. Ayrıca ASTRA H serisinde en sorunsuz motor olarak gösterilen 1.3 motoru ile sorunsuz bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Araç, mevcut ağırlığını ve yolcu kapasitesini de göz önünde bulundurarak kendi kendine yetebilen bir motor donanımına sahiptir. Opel ASTRA H 1.3 CDTI yakıt tüketimi olarak ise normal kullanımda şehir içi 100 kilometre de 6 litre, şehir dışında ise 4.5 litre civarında yakmaktadır. Aracın ön iki kapı camları elektrikli ve otomatik açılabiliyorken, arka iki kapı camları ise manuel açılabilmektedir.
Opel ASTRA H 1.3 Cdti Görünüm ve İnceleme

Aracın Tasarımı ve Kapasitesi

Küt bir tasarıma sahip olan hatchback Opel ASTRA H aracı, rahat koltukları, rahatsız etmeyen kapı ve iç kaplamaları ile hoş bir görüntüye sahip. Sürücü koltuğundan müzik çalar, klima gibi aracın konsolundaki her bir özelliğe erişmek oldukça kolay ve aracın hem ön, hem de arka taraftan bakıldığında görüş açıları bir hayli yeterli seviyede. Diğer araçlara kıyasla biraz ufak sayılabilecek bir araba olan ASTRA H, ortalama kilolarda 5 kişiyi taşıyabilecek bir güce sahip. Aracın bagaj hacmi ise, aracın sedan modellerine kıyasla biraz daha düşük ancak yeterli seviyede sayılabilir.

Opel ASTRA H 1.3 CDTI Enjoy Kronik Problemleri

Aracın bu kadar popüler oluşunun ve uzun yıllardan beri tercih edilmesinin en büyük sebebi ise, sorunsuz bir 1.3 motora sahip olmasıdır. Aracı kullananların belirttiği kronik problemlerin en başında ise kornanın çabuk bozulması yer alıyor.

2 yorum:

  1. Aldım. Alır almaz 2 kez uzun yola gittim. Çok rahat, az yakıyor. Şehir içinde de çok seri. Önceden benzinli araç kullandığım için dizel araç sesine alışamadım.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Teşekkürler bilgilendirici yorumunuz için :)

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.