Sponsor Reklam

Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI 2018 Alınır mı? Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI 2018 Alınır mı? Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

 Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri


Yüksek konforu ve dayanıklılığı ile oldukça popüler bir araba olan Accent Blue, farklı motor seçenekleri ve farklı modelleri ile genellikle taksi halinde gördüğümüz kullanışlı bir otomobildir. Güçlü motor seçenekleri, düşük ve ekonomik yakıt tüketimi ve sağlam yapısı ile özellikle taksicilerin tercih ettiği ve uzun yıllar boyunca kullandığı Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI modeli, bugünkü araba incelemeleri yazımızın konuğu. Hem otomatik hem de manuel vites seçenekleri ile karşımıza çıkan Accent Blue’nun 1.6 CDRI modelinde yalnızca dizel motor seçeneği bulunuyor. Dizel motorunun da etkisi ile oldukça düşük yakıt tüketimi değerlerine sahip bir otomobil olan Accent Blue, göze hitap eden şık tasarımı ve tatmin edici donanımı ile tercih edilebilecek otomobiller arasında yer alıyor.
Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI 2018 Teknik Özellikleri

1.6 cc kapasitesinde bir dizel motora sahip olan manuel şanzıman Accent Blue, 1.6 motoru ile 136 beygir gücü ve 260 Newtonmetre tork üretiyor. 6 ileri manuel vitese sahip olan Accent Blue, fabrika verilerine göre 10.1 saniye değerinde bir 0-100 km hızlanma değerine sahip. Ayrıca aracın ulaşabildiği maksimum hız değeri ise 190 Km olarak geçiyor. Accent Blue’nun otomatik şanzıman modeli ise manuel vites modeli ile oldukça yakın özelliklere sahip. 7 ileri otomatik bir CVT şanzımana sahip olan araç, 300 Newtonmetre tork üretimine sahip. Otomatik vites modelinin manuel şanzıman modeli ile arasındaki en büyük fark ise tork üretme kapasitesi. Bir diğer temel fark ise Accent Blue’nun 0-100 km hızlanma değeri fabrika verilerinde 10.0 saniye olarak geçiyor. Genel anlamda aracın otomatik ve manuel modelleri birbiri ile büyük benzerlikler taşıyor ve arada yalnızca ufak farklılıklar yer alıyor.
Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI 2018 Alınır mı? Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI Yakıt Tüketimi ve Teknik Özellikleri

Hyundai Accent Blue 1.6 CDRI Yakıt Tüketimi

Hyundai Accent Blue yakıt tüketimi olarak ise bize oldukça ilginç veriler sunuyor. Aracın manuel şanzıman modeli şehir içinde 5.5 litre, şehir dışında ise 4 litre yakıt tüketimine sahip. Accent Blue’nun otomatik şanzıman modelinin tükettiği yakıt miktarı ise manuel şanzıman modeline kıyasla çok ufak farklılıklar taşıyor. Otomatik Accent Blue 1.6 CDRI şehir içinde 5.7 litre, şehir dışı kullanımda ise 4 litre yakıt tüketimi değerlerine sahip. Genel anlamda oldukça ekonomik bir yakıt tüketimi değerlerine sahip olan otomobil, kullanım alanlarına bakıldığı zaman alınası bir araç konumunda yer alıyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.