Sponsor Reklam

Fiat Linea 1.3 Multijet Alınır Mı? Teknik Özellikleri Nelerdir?

Fiat Linea 1.3 Multijet Alınır Mı? Teknik Özellikleri Nelerdir?

Fiat Linea 1.3 Multijet Alınır Mı? Teknik Özellikleri Nelerdir?


Yıllardır otomobil piyasasında aranan en büyük özelliklerden birisi az yakıt tüketimidir. Bu anlamda Fiat, Renault ve Volkswagen gibi büyük firmalar, özellikle dizel motor seçeneklerini oldukça ekonomik olarak tasarlamaya özen göstermektedir. Fiat firması bu anlamda hem ailelerin rahatlıkla kullanabileceği hem de şirketlerin rahatlıkla ekonomik olarak rahat seyahat edebileceği Fiat Linea 1.3 Multijet modelini 2007 yılında çıkardı. Hala aktif olarak parçaları üretilen ve ikinci el piyasasında talep gören Fiat Linea 1.3 modeli, özellikle yakıt tüketimi ve düşük motor hacmiyle kullanıcılarını oldukça memnun ediyor. Fiat Linea, Araba incelemeleri kategorimizde ilgi çeken bir otomobil olarak yer alıyor.Fiat Linea 1.3 Multijet Teknik Özellikleri Nelerdir?

Fiat Linea 1.3 Multijet modeli çok dolu olmasa da hem aileleri hem de şirket sahiplerini memnun edecek bazı özelliklere sahip. Tabi ki son yıllarda oldukça yükselişte olan EGEA modelinin biraz gerisinde kalsa da yine de ikinci el piyasasının vazgeçilmez araçlarından birisi olduğunu söylemek lazım. Kullanıcıların genellikle eleştirdiği noktaların başında aracın yeterince seri olmaması ve sollamalarda yetersiz kalması gibi konular geliyor. Maalesef araç piyasasının doğası gereği, ekonomi ön planda olduğu zaman performanstan ödün vermek gerekiyor. Bu anlamda eğer bu arabayı almayı düşünüyorsanız, seri bir araç almayacağınızın farkında olmalısınız. Lafı fazla uzatmadan teknik detayların ayrıntılarına geçelim.

Fiat Linea 1.3 Multijet teknik özellikleri şunlardır;

  • Şehir içi yakıt tüketimi 100 kilometrede 6.5 litre
  • Şehir dışı yakıt tüketimi 100 kilometrede 4 litre
  • Karma yakıt tüketimi ortalama 4.9 litre
  • Tork: 200 Newtonmetre
  • Motor gücü: 90 Beygir
  • Maksimum hız: 170 km
  • Yakıt tipi: Dizel
  • Çekiş: Ön
  • Araç ağırlığı: 1185 KG

Fiat Linea 1.3 Multijet Alınır Mı?

Ülkemizde yakın zamanda yaşanan ekonomik kriz nedeniyle araç fiyatları oldukça yükseldi. Araç fiyatlarının bu şekilde yükselmesi doğal olarak ikinci el piyasasının da yükselmesine sebep oldu. Bu anlamda alınabilecek olan araç çeşitliliği azaldı. Eğer ekonomik bir araç arayışınız varsa ve konfora çok özen göstermiyorsanız, cebinizden fazla para çıkmadan alabileceğiniz iyi seçeneklerden birisidir.

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.