Sponsor Reklam

Chevrolet Cruze 1.6 Design Edition Plus Alınır mı? Chevrolet Cruze 1.6 İncelemesi ve Özellikleri

Chevrolet Cruze 1.6 Design Edition Plus Alınır mı? Chevrolet Cruze 1.6 İncelemesi ve Özellikleri

Chevrolet Cruze 1.6 Desing Edition Plus Alınır mı? Chevrolet Cruze 1.6 İncelemesi ve Özellikleri


Sportif görünümü ve fiyatını kuruşu kuruşuna kadar hak eden donanımı ile uzun yıllardan beri popüler bir araç olmayı başaran Chevrolet Cruze, hem şehir içi hem de şehir dışı kullanımlarda verdiği yeterli performanstan dolayı bir hayli sevilmektedir. Sert ve bir o kadarda sportif görünüme sahip olan Chevrolet Cruze konfor açısından verimli olduğu kadar, motor gücü ve donanım anlamında da bir o kadar verimli sayılabilmektedir. Genellikle Honda Civic’in sedan otomobillerine benzetilen araç, yaklaşık 4.5 metrelik uzunluğu ile bir hayli büyük. Chevrolet Cruze 1.6 Design Edition Plus alınır mı? gibi sorulara yanıt verebilmek amacıyla, aracı farklı başlıklar altında incelemeye başlayabiliriz.
Chevrolet Cruze 1.6 Design Edition Plus İç ve Dış Tasarımı

Köşeli yapıya sahip farları ile agresif bir görünüme sahip olan araç, 17 inç boyutundaki alüminyum jantları ile sportif bir havaya sahip. Aracın arka tasarımı ise ön tarafa kıyasla biraz daha sıradan kalıyor. Honda Civic’in sedan modellerine benzeyen arka tasarımında, plakanın üzerindeki uzun şerit ve Chevrolet logosu göze çarpan ilk detaylardan oluyor. Aracın yaklaşık 450 litrelik bagaj hacmi bulunuyor ve aracın toplam uzunluğu yaklaşık 4.5 metre civarında.
Chevrolet Cruze 1.6 Desing Edition Plus Alınır mı? Chevrolet Cruze 1.6 İncelemesi ve Özellikleri


Chevrolet Cruze 1.6 Design Edition Plus Yakıt Tüketimi, Motoru ve Donanımı

1599 cc motor hacmine sahip olan araç, 124 beygir güç ve 154 Newtonmetre tork üretiyor. Kendi ağırlığını ve yolcu hacmini de hesaba katacak olursak, zorlanmayan ve rahat yol kat edebilen bir motora sahip olan Chevrolet Cruze için, yakıt tüketimi haricinde sahibini üzmeyecek bir araç tabirini kullanabiliriz. Kayıtlara geçen yakıt tüketimi ise şehir dışı kullanımda 100 kilometrede 8.5 Litre gibi bir değer. Şehir içinde sakin bir kullanım ile Chevrolet Cruze yakıt tüketimini düşürmek elbette mümkün. Ancak kendi segmentindeki otomobiller ile kıyaslayacak olursak, normalden biraz daha fazla yakıt tükettiğini söyleyebiliriz. Chevrolet Cruze 1.6 ‘nın 0-100 km hızlanması ise 10.9 saniye ve aracın kayıtlara geçen maksimum hızlanması 190 kilometredir. Dört cam otomatiğe sahip olan araç, hem aile kullanımına hem de seyahat anlamında kullanılabilirliğe sahip. 450 litrelik bagaj hacmi ve 4.5 metrelik uzunluğu ile kendi seviyesindeki araçlara kıyasla bir hayli büyük olan otomobil, içerisinde rahatlıkla seyahat edebilme imkanını bizlere sunuyor.


Chevrolet Cruze 1.6 Design Edition Plus Kronik Sorunları

Araç LPG'de kullanıldığı takdirde Chevrolet Cruze grubu araçların birçoğunda sübap erime problemine rastlanılabilir. Chevrolet Cruze serisinin sübapları magnezyum yapılı olduğundan dolayı çoğu zaman 60 bin kilometrede bir erime problemine denk gelinebilir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.