Sponsor Reklam

Chevrolet Aveo 2013 Benzinli 1.4 LT Alınır mı? Chevrolet Aveo Yeni Kasa Teknik Özellikleri

Chevrolet Aveo 2013 Benzinli 1.4 LT Alınır mı? Chevrolet Aveo Yeni Kasa Teknik Özellikleri

Chevrolet Aveo 2013 Benzinli 1.4 LT Alınır mı? Chevrolet Aveo Yeni Kasa Teknik Özellikleri


Chevrolet markasının en ilgi gören modellerinden biri olmayı başaran Aveo, özellikle günümüzde yükselen ikinci el otomobil piyasasında değerini korumayı başaran nadir araçlardan biridir. Chevrolet aveo yeni kasa otomobiller bile ikinci el değer açısından fiyatını genel aralıkta korumakta. İkinci el araba arayışındakiler için Chevrolet Aveo 2013 alınır mı? sorusunu cevaplamak adına şu açıklamaları yapabiliriz; Orta segment aralığında birçok donanımı bizlere sunan bir araç olan Chevrolet Aveo 2013, hatchback yapısı ve klasmanındaki diğer araçlara kıyasla ufak boyutu ile bizlere rahat bir sürüş deneyimi sunuyor. Hatchback haricinde aracın sedan modeli de bulunuyor, ancak iki model arasında motor anlamında pek bir değişiklik yok. Hem benzin, hem de dizel seçeneği bulunan Chevrolet Aveo, aynı zamanda hem manuel, hem de tam otomatik şanzıman seçenekleri ile piyasada yerini koruyor.Chevrolet Aveo 2013 Benzinli Yeni Kasa Teknik Özellikleri


Chevrolet Aveo’nun 1.3 D LT modeli 1.3 cc dizel motoru ile 75 beygir güç üretebiliyorken, aracın benzinli modeli ise 1.4 cc motoru ile 100 beygir güç ve 130 Newtonmetre tork üretebiliyor. Dizel modele göre daha güçlü bir motor ile gelen Aveo, ürettiği yüksek beygir ve tork kuvveti ile 12.2 saniye 0-100 km hızlanma değerine sahip. Aveo’nun otomatik modelinde ise bu değer 13.1 civarında seyir ediyor. Aracın otomatik versiyonu 6 ileri şanzımana sahip iken, manuel versiyonu ise 5 ileri bir şanzımana sahip.
Chevrolet Aveo 2013 Benzinli 1.4 LT Alınır mı? Chevrolet Aveo Yeni Kasa Teknik Özellikleri

Chevrolet Aveo 2013 1.4 LT Benzin Yakıt Tüketimi


Chevrolet Aveo 2013 benzin yakıt tüketimi şehir içinde 7.7 litre bandında seyir ediyor. Aynı araç şehir dışı kullanımda ise 100 km de 4.9 litre gibi bir yakıt tüketimine sahip. Aracın otomatik vites modeli ise bu yakıt tüketimi değerlerinin kısmen biraz daha üstünde sayılabilir. Genel olarak normalden biraz fazla yakıt tüketen Chevrolet Aveo, sürekli yükselen ikinci el otomobil piyasasında tercih edilebilecek araçların arasında yer alıyor.

Chevrolet Aveo 2013 1.4 LT Kronik Problemleri

Araç genel bir kronik probleme sahip olmasa da, özellikle kullanıcıların yaptığı yorumlardan ötürü bir süre sonra sübap erimesi yaşandığı biliniyor. Bu durum daha çok LPG taktırılan Aveo’larda görülse de LPG taktırılmamış araçlarda da meydana gelmesi mümkün. İleri düzey olmayan sübap erimesi durumu çok büyük masraflara mal olmasa da, ileri seviyedeki erimeler büyük masraflara sebebiyet verebilmektedir.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.