Sponsor Reklam

Sürücü Kursu Fiyatları – Ehliyet Alma Ücretleri Ne Kadardır?

Sürücü Kursu Fiyatları – Ehliyet Alma Ücretleri Ne Kadardır?

Sürücü Kursu Fiyatları – Ehliyet Alma Ücretleri Ne Kadardır?


Araç kullanabilmek için gerekli olan ehliyet, farklı sınıflara göre farklı ücretler sonucunda alınabiliyor. Ancak sık sık fiyatlara ve harç ücretlerine gelen değişiklikler yüzünden sürücü kursu fiyatları ve ehliyet alma ücretleri sürekli değişime uğramaktadır. Ülkemizde en yaygın olarak kullanılan B sınıfı ehliyet için konuşacak olursak, Ehliyet almak isteyen bir sürücü adayı öncelikle kayıt olduğu sürücü kursuna ücret ödemeli, ardından teorik sınav ve direksiyon sınavı için iki ayrı sınav ücreti ödemektedir. İki sınavdan da başarılı olan sürücü adayı ise son olarak ehliyetini alabilmek için 3 farklı ödeme yapması gerekmektedir. Bu ödemeler;
“Vakıf Hizmet Bedeli” adı altında Türk Polis Teşkilatına 25 Lira
“Değerli Kağıt Bedeli” adı altında tahsil vergisi verilen bankalara 134 Lira
“B” sınıfı ehliyet için ödenecek harç ücreti ise 495,70 Lira şeklindedir.  

Ehliyet alabilmenin 1. Aşaması olan yazılı teorik sınavın ücreti 100 lira, 2. Aşama olan direksiyon sınavının ücreti ise 125 lira şeklinde fiyatlandırılmıştır.  Direksiyon sınavında kaldığınız takdirde ise tekrardan sınava girebilmek için sınav ücreti + 2 saatlik ders ücreti ödemeniz gerekiyor. Bu da aşağı yukarı 250-300 TL arasında bir miktara tekabül etmektedir. Direksiyon sınavını her geçemeyişinizde tekrardan sınava girebilmek sınav ücreti + 2 saatlik ders ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Sürücü Kursu Fiyatları 

 Sürücü kurslarının fiyatları ise günümüzde sabit 1600 lira olarak belirlenmiştir. Ancak bazı sürücü kursları duruma göre fiyatta hafif indirimler yapabilmektedir. Bu sürücü kurslarının haricinde bazı sürücü kursları ise, fiyatta yaptığı indirimlerin karşılığında vereceği direksiyon dersi eğitiminin saatinde de kısıtlamalara gidebiliyor. Bir sürücü adayının yasal olarak 14 saat direksiyon dersi alma hakkı bulunuyor. Ancak bazı sürücü kursları fiyatta indirim yaparken direksiyon dersi saatini de azaltıp dengeleme yapma yoluna gidebiliyor. Ehliyet alabilmek için sürücü kursu fiyatları, iki sınavın ücretleri ve ehliyet belgesi harç ücretleri olmak üzere tüm masrafları göz önünde bulundurunca, yaklaşık 2400 Lira civarında ücret ödemeniz gerekiyor.

1 yorum:

  1. Play The Real Money Slot Machines - Trick-Taking Game - Trick-Taking
    How to Play. Play The Real หาเงินออนไลน์ Money Slot Machine. 도레미시디 출장샵 If you are searching for a 벳 매니아 fun, exciting game to play online, we 토토 사이트 have 스포츠 토토 you covered.

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.