Sponsor Reklam

Ehliyet Elektronik Sınav Tarihleri – 2018 e-Sınav Tarihleri

Ehliyet Elektronik Sınav Tarihleri – 2018 e-Sınav Tarihleri

Ehliyet Elektronik Sınav Tarihleri – 2018 e-Sınav Tarihleri

Sürücü belgesine sahip olabilmek için ehliyet kursuna kayıt olan ve ehliyet almanın birinci aşaması olan teorik sınava hazırlanan sürücü adayları, artık yalnızca elektronik ortamda yapılacak olan yazılı teorik sınavın tarihlerini bir hayli merak etmektedir. Ehliyet elektronik sınav tarihleri sürücü adayının, sınava hazırlanabilmesi açısından kesinlikle öğrenilmeli ve sürücü adayı sınav tarihine göre kendisini programlamalıdır. 2 ay öncesine kadar hem elektronik, hem de kağıt üzerine yazılı olarak yapılmakta olan teorik sınav, günümüzde yalnızca belirlenen sınav merkezlerinde, elektronik ortamda yapılıyor. Elektronik teorik sınava girmiş olan sürücü adayı, sınav sonucunu sınavı bitirdiği anda öğrenebiliyor ve böylece pratiklik sağlanmış oluyor. 2018 Ehliyet sınavı tarihleri ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenmekte ve sürücü kursları aracılığı ile sürücü adaylarına açıklanmaktadır.
2018 Yılı içerisinde önümüzdeki ilk elektronik ehliyet sınavı tarihi için, birçok sürücü kursu tarafından 23 Ekim Salı günü tarihi açıklaması yapılmıştır. Sürücü kursunuz tarafından size verilen kitabı bitirerek sınava hazırlanabilir ve kolaylıkla geçer not olan 70’in üzerinde bir puan alabilirsiniz.

Ayrıca Ekim ayından sonraki ehliyet sınavından sonra, Aralık ayının 20’sinden sonra 2018 yılının son elektronik ehliyet sınavı yapılma ihtimali bulunuyor. Ehliyet alabilmek için sürücü kursuna kayıt olmayı düşünen sürücü adayları, bu yıl içerisinde elektronik sınava girme imkânına hala sahip olduklarından dolayı vakit kaybetmiş sayılmayacaklardır. Elektronik sınavda 70 üstü bir puan alarak başarılı olan sürücü adayları, sürücü kursundan alacakları direksiyon derslerinin ardından direksiyon sınavına girecek ve başarılı oldukları takdirde ehliyet almaya hak kazanacaklardır. Sürücü kursu fiyatları hakkında bilgi almak isteyen sürücü adayları şuraya tıklayarak ilgili yazımıza ulaşabilirler. Direksiyon sınavı hakkında dikkat edilmesi gerekilenleri anlattığımız yazımıza ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.